الزام به تنظیم سند رسمی 

تنظیم سند رسمی را می توان اولین اثر حقوقی یک قولنامه دانست. قولنامه یا تعهد فروش و مبایعه ‌نامه یا سند فروش که هردوی آنها دارای یک تعهد و قول و قرار میباشد. این امر زمانی اتفاق می افتد که فروشنده و خریدار قصد انجام معامله ‌ای را به صورت قطعی دارند اما هنوز مقدماتش فراهم نشده است. فی مابین  قرارداد منعقد گردیده و هر دو طرف متعهد میگردند که معامله را با شرایطی معین و در مدتی معلوم انجام دهند.

تواففقات فوق الذکر مشمول ماده ۱۰ قانون مدنی میباشد. به شما توصیه می گردد که مشاوره با وکیل ملکی در کرج را فراموش نکنید و سعی نمایید در معاملات خویش با وکیل پایه یک دادگستری در کرج مشورت نمایید. برای الزام به تنظیم سند رسمی در کرج با این مشاوره های حقوقی را در نظر داشته باشید.

این موضوع را بدانید که سند اثبات‌ کننده وقوع یک معامله و مالکیت آن باشد ولی قولنامه همچنین اثری نخواهد داشت. بدین معناست که تا وقتی فروشنده در دفتر اسناد رسمی در کرج یا تهران یا هر جای دیگر ملک را انتقال نداده است، خریدار نمی‌تواند ادعای انجام معامله قطعی را داشته باشد و هیچ شخص ثالثی نمی‌ تواند به وقوع معامله بین طرفین استناد نماید.

در حالت عادی، هر دو طرف در دفترخانه حضور پیدا می کنند و اقدام به ثبت سند مالکیت مینمایند که از مهم ترین آثار حقوقی قولنامه به شمار میرود. در این بین سوالی پیش می آید که اگر هریک از طرفین از تعهدات خویش سر باز زنند چه مسئله ای پیش خواهد آمد؟ کاملا مشخص است که در این بین حکم دادگاه الزام به تنظیم سند می باشد. به شما متعاملین گرامی توصیه می شود با جستجوی وکیل در کرج می توانید درموسسه حقوقی هما وکلا خود را بیابید.

دفتر کرج 02632203370 – 09129401481 – 09120489692

دفتر تهران 02144979434 – 09129401482

 الزام به تنظیم سند رسمی، وکیل ملکی در کرج، جستجوی وکیل در کرج ، لیست وکلای کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *