شرایط طلاق

 

طلاق قطع رابطه زوجیت دائم در دین اسلام و قانون خانواده ایران است طلاق خاص رابطه زوجیت دائم است و در عقد متعه یا موقت طلاق موضوعیت ندارد. در عقد متعه رابطه زوجیت با بذل مدت یا انقضای مدت خاتمه ميابد. از نظر قانون شرایط طلاق بصورتی وجود دارد. بعنوان مثال برای اجرای صیغه طلاق باید گواهی عدم امکان سازش از مرجع قضایی صالح صادر شده باشد و دو شاهد بعنوان گواه در زمان اجرای صیغه حضور داشته باشند و طلاق باید بموجب صیغه مخصوص طلاق انجام شود.

اما طلاق حق مرد است و او هروقت بخواهد میتواند همسر خود را طلاق دهد لیکن برای اجرای صيغه طلاق باید کلیه حقوق مالی زوجه را ادا نماید. درصورتی که زوجه خواهان آن حقوق باشد و اگر زوجه خواستار طلاق باشد باید ابتدا به ساکن عسر و حرج خود را بدلیل تداوم رابطه زوجیت اثبات نماید تا بتواند از امتیاز طلاق بهره مند شود. از جمله این موارد میتوان به اعتیاد جنون بیماری های اعصاب و روان عدم پرداخت نفقه سو رفتار عدم توانایی جنسی و…. اشاره نمود. طلاق بطور کلی در سه شکل قابل طرح است طلاق از جانب زوج، طلاق از جانب زوجه و طلاق توافقی که در حالت سوم طرفین با توافق برسر مسائل مالی و معنوی در زندگی مشترک تصميم میگیرند به زندگی مشترک خاتمه دهند.

برای داشتن یک وکیل طلاق در کرج و تهران و دیگر شهرستان ها می توانید با موسسه حقوقی وکلای هما تماس بگیرد و از یک وکیل خوب در کرج همینطور در صورت نیاز یک وکیل خانم در کرج بهره مند گردید.برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

شرایط طلاق، طلاق، طلاق یک طرفه، طلاق از طرف زوج، طلاق از طرف مرد، طلاق از طرف زن، طلاق زن، طلاق توافقی، وکیل طلاق در کرج، وکیل طلاق، وکیل، موسسه حقوقی

 دفتر کرج 02632203370 – 09129401481 – 09120489692

دفتر تهران 02144263437 – 09129401482

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *