مهریه اقساطی
مهریه مالی است که در زمان عقد دائم یا موقت بر ذمه زوج قرار میگیرد و به محض انعقاد عقد زوجه مستحق دریافت میشود و بسته به اینکه عند المطالبه باشد یا عند الاستطاعه نحوه دریافت آن متفاوت هست. در جریان تعیین مهریه های نامتعارف در چند دهه اخیر و افزایش تعداد زندانیان مالی و مهریه قانونگذار در قانون حمایت از خانواده شرایطی برای مهریه اتخاذ نمود.

پرداخت مهریه عندالمطالبه

قانون گذار اشعار داشته که چنانچه مهریه تعیین شده به ارزش صد و ده سکه تمام بهارآزادی باشد اصل براین است که زوج توانایی پرداخت آن را بصورت یکجا دارد و بعبارتی عند المطالبه است و درصورتی که مرد مدعی باشد توانایی پرداخت یکجای آنرا ندارد باید این امر را با طرح دعوای اعسار اثبات نماید. اگر مهریه درخواستی زوجه بیش از صد و ده عدد سکه باشد اصل بر عدم توانایی زوج در پرداخت یکجای مهریه است و زوجه میبایست استطاعت مالی زوج را اثبات نماید. رویه غالب محاکم امروز بر این سیاست می چرخد که مردان بخاطر عدم پرداخت مهریه راهی زندان نشوند و بتوانند مهریه را بصورت اقساطی متقبل شوند.

موسسه حقوقی در کرج

موسسه حقوقی هما در کرج ضمن قبول دعاوی مهریه چه از ناحیه زوج و چه از ناحیه زوجه حق الزحمه وکیل را بصورت اقساط دریافت مینماید و طریق اقساط و میزان هر قسط را با توافق دوجانبه با مشتری تعیین مینماید. برای این که از داشتن وکیل خوب در کرج برای دریافت مهریه وهمینطور پرداخت آن از نظر مالی دچار مشکل نشوید می توانید با ما تماس بگیرید و از خدمات ما بهره مند گردید.

موسسه حقوقی، مهریه اقساطی،وکیل خوب در کرج، وکیل، حق الوکاله اقساطی، پرداخت مهریه عندالمطالبه

شماره های تماس با وکیل:

دفتر وکالت تهران

تلفن: 02144263437   همراه: 09128963121  –  09129401481

دفتر وکالت کرج

تلفن: 02632203370          همراه: 09129401482-  09120489692

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *