وکیل حضانت در کرج

وکیل حضانت در کرج

 

حضانت به معنای این است که ،والدین مسئول سرپرستی فرزند خود می باشند و باید تا رسیدن به سن رشد و استقلال اجتماعی و شخصیتی از آن طفل نگهداری کنند.والدین نمیتوانند طفل را خارج از حد عرف مورد تنبیه قرار دهند و نمیتوانند از تامین هزینه های معیشتی طفل و تغذیه او امتناع نمایند.

 

مرد باید علاوه بر نفقه زن نفقه طفل خودرا هم بپردازد مادر نمیتواند از شیر دادن به طفل امتناع نماید مگر اینکه آن طفل با چیز دیگری بجز شیر مادر هم قابل تغذیه باشد همینطور والدین نمی توانند کودک را در محل خالی از سکنه رها کنند .

 

حضانت مادر نسبت به فرزند تا 7سالگی و حضانت پدر نسبت به فرزند از بعد 7 سالگی می باشد؛ اما در عمل والدین که بخواهند از هم جدا شوند میتوانند در زمینه نگهداری طفل با هم به توافق برسند اگر مادر در مدتی که حضانت با اوست مبتلا به جنون شد یا به دیگری شوهر کند حق حضانت با پدر خواهد بود و در صورت فوت یکی از والدین حضانت طفل با آنکه زنده است خواهد بود. هرچند متوفی پدر طفل باشد هرگاه در اثر عدم مواظبت یا انحطاط اخلاقی پدر یا مادری که طفل تحت حضانت اوست صحت جسمانی و یا تربیت اخلاقی طفل در معرض خطر باشد محکمه میتواند به تقاضای رییس حوزه قضایی تصمیمی برای حضانت طفل بگیرد؛ از جمله مصادیق انحطاط اخلاقی میتوان به اعتیاد به مواد مخدر الکل – ضرب و جرح خارج از عرف – ابتلا به بیماری های روانی اشاره کرد. در صورتی که به علت طلاق یا به هرجهت دیگر ابوین طفل در یک منزل سکونت نداشته باشند هریک از ابوین که طفل تحت حضانت او نمیباشد حق ملاقات طفل خودرا دارد طفل صغیر تحت ولایت قهری پدر و جد پدری خود میباشد.

 

شماره های تماس با موسسه حقوقی:

02632203370 – 09129401482 – 09129401481

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *