وکیل کيفری

دعاوی کيفری انواع مختلف دارد و بسته به نوع مجازات و رفتار مجرمانه به جرائم سنگین و سبک اصطلاحا تقسیم میشود که یک وکیل کیفری کاملا از جزئیات آن اطلاع دارد. در گذشته جرائم با مجازات خفیف را جنحه می گفتند و جرایم سنگین مثل قتل را جنایت می گفتند. وقتی جرمی اتفاق میافتد ممکن است توسط ضابطین کشف شود یا بزه دیده شکایت و اعلام گزارش کند یا در انظار عمومی اتفاق بيوفتد. بعد از وقوع جرم و اعلام گزارش ضابطین یا زيانديده مرجع تحقیق و تعقیب که دادسرای محل وقوع جرم میباشد وارد رسیدگی میشود و قواعد آیین دادرسی کيفری اجرا میگردد.

اگر متهم دستگیر شده باشد تفهیم اتهام و صدور قرار تامین توسط دادیار یا بازپرس دادسرای صالح صورت میگیرد و تحقیقات لازم انجام میشود. در نهایت پس از تکمیل تحقیقات قرار نهایی صادر میشود اگر دادیار یا بازپرس معتقد به مجرم بودن متهم باشد قرار جلب به دادرسی صادر میشود و اگر نظر بر بیگناهی متهم داشته باشند قرار منع یا موقوفی تعقیب حسب مورد صادر میشود. تصمیمات بازپرس و دادیار باید به تایید دادستان برسد و بعد از اعلام نظر دادستان و عدم اختلاف میان دادستان با بازپرس پرونده با قرار جلب دادرسی و صدور کیفرخواست به دادگاه کيفری ارجاع میشود در دادگاه کيفری ماهیتا به موضوع رسیدگی میشود و در وقت مقرر توسط دفتر شعبه طرفین به همراه وکلای خود جهت دفاع حاضر خواهند شد.

برخی جرائم که مجازات اعدام حبس ابد داشته باشند در دادگاه کيفری یک رسیدگی میشوند و مرجع اعتراض به آرای صادره از دادگاههای کيفری یک دیوانعالی کشور و مرجع اعتراض به دادگاه کيفری دو دادگاه تجدید نظر استان میباشد. یک وکیل کیفری خوب میتیواند تمامی این مراحل را برای شما توضیح داده و جزئیات مشکلات در مسیر پرونده را برای شما بازگو کند. موسسه حقوقی هما با داشتن وکیل کیفری خود که یک وکیل خوب در کرج و دیگر استان ها می باشد و دارای سابقه بالا در هر امری است در خدمت شما می باشد تا شما از یک وکیل کیفری مجرب برخوردار باشید. برایمشاوره جهت امور خود با ما تماس بگیرید.

وکیل کیفری، کیفری،وکیل،قتل،اعدام،حبس ابد،وکیل خوب در کرج، وکیل خوب، موسسه حقوقی

شماره های تماس با موسسه حقوقی:

تلفن: 02144263437   همراه: 09128963121  –  09129401481

 دفتر وکالت کرج

 تلفن: 02632203370          همراه: 09129401482- 09120489692

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *